על התכנית

 מעל לכל זו היא תכנית בידורית, המתאימה לכל חגיגה או חג, לכל מפגש קהילתי, בהם משתפים את כל הגילאים, לחגוג בצורה פעילה ומהנה במשחקי הילדים של פעם. את המשחקים מלווה מוזיקה של שירים וריקודים. זוהי הזדמנות נהדרת להורים להתחבר לילדיהם דרך נושא ששייך לעולם הילדים. גם ההורים, וגם הסבים והסבתות (שאפשר להזמין אותם) מכירים את המשחקים יותר מילדי דור המחשבים, וכולם נהנים מהם הנאה מרובה.

 

למתי מזמינים תכנית כזאת?

 לכל הזדמנות בה רוצים לחגוג. לחגיגות סוף הקיץ , לפתיחת או סיום שנת הלימודים , לחגי ישוב בקיבוצים , מושבים , בישובים קהילתיים ומועצות מקומיות , למסיבת פורים , ליום העצמאות, כחלק שני לחגים בהם החלק הראשון הוא טקסי (כמו שבועות סוכות וחגים אחרים) למפגשים קהילתיים ולכל אירוע בו רוצים שמחה נטו!

 

איך זה מתבצע?

 כל קבוצה (בביה"ס - כתה) מקבלת שם של פרח או עץ, מקבלת צבע, ומגיעה לפעילות כשהיא לבושה כנבחרת בחולצות בצבע שקיבלה.
הקבוצה מתמודדת מול שאר הקבוצות במשחקים מוכרים כמו: ים יבשה, עמודו, אחת שתיים דג מלוח, קפיצות בחבל, כדור מעל הראש ועוד. הקבוצה נותנת תמיכה לפרטים שבה, וסוחפת את כולם להשתתפות פעילה...

 

למי זה מתאים?

 לילדים בלבד (גילאי 5-12 ) או לילדים עם ההורים, ואפשר לצרף סבים וסבתות ואף מומלץ...
הפעילות מתאימה לכמות שבין 60 ל 600 איש, וניתן לקיימה במגרשים, על רחבות מרוצפות, על דשאים, באולמות ספורט, בחדרי אוכל, באולמות ללא ריהוט קבוע ועוד...
התכנית מתאימה לכל מסגרת שבה מתקיימת תרבות קהילתית.​

 

התכנית "אבן נייר ומספריים" – מתקבלת בצורה דומה בכל הארץ. כבר מיומה הראשון, לפני 7 שנים, צברה התכנית ביקורות טובות שבכולן ביטוי להנאה, לכיף, לשמחה ולחיוך. מסתבר שהתכנית מתאימה כמעט לכל חג, חגיגה, או מפגש שבהם רוצים גם לשמוח וגם ליצור גיבוש. כמו כן מסתבר שהתכנית מתקבלת בהתלהבות והנאה דומה, באירועים בכל הארץ, בכל מגזרי האוכלוסיה. בבתי הספר עם ההורים (או בלעדיהם), כמו שהיא מתקבלת במושבים, בקיבוצים, בישובים קהילתיים, במתנסי"ם, לעובדי מפעלים וחברות עם ילדיהם - ובכל מסגרת דומה..

אבן, נייר ומספריים

א.א. אורי אסף הפקות